اجزای سرسیلندر

سرسیلندر از چه قطعاتی تشکیل شده است


سرسیلندر چیست؟

 

وقتی صحبت از عملکرد و اجزای سرسیلندر می شود ، بسیاری از مردم اطلاعات کافی ندارند. به همین دلیل در این مقاله  جزئیاتی در مورد نقش قسمت های مختلف سرسیلندر برای آگاهی شما آورده شده است. همچنین تصاویری برای اجزای سرسیلندر قرار داده شده  تا درک عملکرد قسمت های مختلف راحت باشد.

سر سیلندر معمولاً در بالای بلوک موتور قرار دارد و وظیفه اصلی آن بستن محفظه احتراق موتور از بالا است. یکی دیگر از وظایف سرسیلندر اطمینان از روانکاری مداوم سیلندرهاست. این قطعه به عنوان محفظه ای برای بخش هایی مانند دریچه های ورودی و خروجی ، میل سوپاپ ، سوپاپ ها ، محفظه احتراق و … عمل می کند. سرسیلندر نه تنها بخش بسیار مهمی از موتور است ، بلکه به دلیل ساختار پیچیده آن یکی از گران ترین قطعات موتور خودرو است. از آنجا که سرسیلندر در طول فرآیند احتراق در معرض دما و فشار بسیار بالا قرار می گیرد ، از آلیاژهای آلومینیوم مقاوم و فلزات سبک تشکیل شده است. مجاری موجود در سرسیلندر جریان هوا و سوخت داخل موتور را تأمین می نمایند. گازهای خروجی نیز از طریق این مجراها خارج می شوند. سرسیلندر همچنین مایع خنک کننده را به داخل بلوک موتور هدایت و در نتیجه اجزای موتور را خنک می کند. بین سرسیلندر و بلوک موتور از واشر استفاده می شود که به جلوگیری از نشت آب یا روغن به داخل محفظه های احتراق کمک می کند.

سرسیلندر ممکن است از بیرون ساده به نظر برسد. با این حال ، ساختار پیچیده ای دارد که شامل مجراها و فضاهایی برای عبور مایع خنک کننده، هوا و دود، و نگهداری اجزای مختلف است. در اینجا تصاویری از قطعات سرسیلندر ، نام ها و عملکردهای هر کدام آمده است.

اجزای سرسیلندر

سرسیلندر از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است. برخی از آن ها قسمتهای اصلی هستند و برخی دیگر چندان قابل توجه نیستند. قسمت های یک سرسیلندر عبارتند از:

 

1. ورودی های هوا و خروجی های دود

 

پورت های ورودی و خروجی بخشی از سرسیلندر هستند. وظیفه منیفولد ورودی این است که هوا را از طریق مجراهای  سرسیلندر به داخل محفظه احتراق هدایت کند.

پس از فرآیند احتراق ، گازهای تولید شده باید از محفظه خارج شوند. دریچه های خروجی به منیفولد خروجی متصل می شوند تا گازها را خارج کنند. خروج دود باعث می شود فشار داخلی ایجاد نشود. در غیر این صورت تجمع دود داخل محفظه احتراق منجر به انفجار می شود.

 

2. سوپاپ ها

در یک موتور ، سوپاپ ها باز و بسته می شوند تا هوا یا سوخت وارد محفظه احتراق شود یا مسدود شود. هر سیلندر در موتور احتراق داخلی دارای دو نوع سوپاپ است. سوپاپ هوا معمولاً بزرگتر است و سوپاپ دود که کوچکتر است.

سوپاپ پژو 405

چندین قطعه عملکرد سوپاپ ها را تکمیل  و کنترل می کنند. این قسمت ها در ادامه توضیح داده می شود.

  • خار و فنر

فنر سوپاپ به بسته نگه داشتن سوپاپ کمک می کند. بسته به نوع طراحی ، یک فنر سوپاپ ممکن است شامل یک یا دو فنر مختلف ، گاهی حتی سه فنر باشد. ساختار فنری سه گانه بیشتر در موتورهای خاص یافت می شود که در آنها سطح اطمینان بالایی مورد نیاز است.

  • لاستیک ساق سوپاپ

روی ساقه سوپاپ نصب شده و درست در زیر فنر ، از نشت روغن جلوگیری می کند. لاستیک ساق سوپاپ از ورود روغن به مجاری ورودی و خروجی جلوگیری می کند و عملکرد صحیح قطعات در این قسمت از سرسیلندر را تضمین می کند.

  • گاید یا گیت

گاید به عنوان یک هدایتگر برای سوپاپ عمل می کند و سوپاپ به راحتی داخل آن بدون انحراف جابجا می شود. گاید قطعه ای فلزی ، معمولاً از جنس آهن، برنز ، برنج یا آلیاژی از آنهاست که امکان حرکت آزادانه سوپاپ را فراهم می کند. گایدها معمولاً قابل جدایش هستند. البته در هنگام نصب روی سرسیلندر فشرده می شوند و در هنگام کارکرد موتور و سرسیلندر هیچ حرکتی ندارند. قابلیت جدایش گاید باعث می شود تعویض آنها در حین بازسازی سرسیلندر آسان باشد.

  • سیت

در قسمت کف سرسیلندر محلی وجود دارد که قسمت پایینی سوپاپ از آن خارج شده و عمل باز و بسته شدن دریچه های دود و هوا از طریق سوپاپ ها انجام می شود. به منظور آب بندی بهتر و اطمینان از بسته بودن دقیق محفظه ها در این قسمت از سیت استفاده می شود. به عبارت دیگر سیت از خروج گازهای احتراق تا زمان باز شدن سوپاپ جلوگیری می کند.  درزمان بسته بودن دریچه ، پایه سوپاپ به طور کامل به سیت می چسبد و دود یا هوا در زمان نامناسب به محفظه راه پیدا نمیکند. سیت ها به دو طریق ریخته گری ساده و متالورژی پودر و از آلیاژهای متفاوت ساخته می شوند. در حال حاضر بهترین نوع سیت ، نوع ساخته شده از طریق متالورژی پودر است که در آن از آلیاژها و عناصر سخت استفاده می شود.

 

3. میل بادامک یا میل سوپاپ

در قسمت بالای سرسیلندر قرار دارد. چرخش میل سوپاپ موجب حرکت خطی سوپاپ ها می شود و باز و بسته شدن سوپاپ ها را به موقع انجام می دهد. میل لنگ ، که یکی از اجزای بلوک موتور است ، میل بادامک را با استفاده از تسمه تایم هدایت می کند.

میل سوپاپ پژو

4. کاسه نمد میل سوپاپ

به منظور آب بندی محل قرار گیری میل سوپاپ و جلوگیری از نشت روغن از کاسه نمد میل سوپاپ استفاده می شود.

5. استکان تایپیت

قطعه ای است که در قسمت بالایی سوپاپ قرار می گیرد. حرکت چرخشی میل بادامک را به طور مستقیم یا غیر مستقیم به حرکت خطی سوپاپ ها تبدیل می کند.

6. لوله روغن ریز

در بعضی از سرسیلندر ها از جمله سرسیلندر پژو Xu7 تکمیل کننده مسیر جریان روغن است. در بسیاری از موتورها این مسیر اصلاح شده و لوله روغن ریز یا دوش روغن وجود ندارد.

7. محفظه احتراق سرسیلندر

فهرست قطعات سرسیلندر بدون ذکر محفظه احتراق کامل نمی شود. می توان گفت این قسمت هسته اصلی موتور است. محفظه احتراق سرسیلندر جایی است که مخلوط هوا و سوخت می سوزد تا قدرت لازم برای حرکت وسیله نقلیه را تولید کند. محفظه های احتراق اشکال و اندازه های متفاوتی دارند. که به نوع موتور و کاربرد خودرو بستگی دارد.

8. شمع ها

شمع ها برق را به محفظه احتراق منتقل می کنند تا مخلوط هوا و سوخت را مشتعل کند.

 

9. پوشش سرسیلندر همچنین دارای مسیرهایی برای برای خنک کردن موتور و روغن برای اهداف روانکاری است. طراحی این مسیرها در سرسیلندر ها متفاوت است. اساساً ، هدف از هر نوع طراحی و ساخت این است که قطعه را تا حد ممکن کارآمد کند.

عملکرد سرسیلندر و واشر سرسیلندر بر عملکرد قطعات مختلف بلوک سیلندر به طور مستقیم تأثیر می گذارد. هر نوع آسیب در یکی از این قسمت ها ، ممکن است باعث شود موتور آنطور که نیاز است کار نکند.

نشت مایع خنک کننده به هر دلیلی که باشد باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود. همچنین می تواند نسبت تراکم را کاهش داده و خودرو را در سربالایی یا هنگام شتاب با مشکل مواجه کند.

لازم است سرسیلندر و واشر سرسیلندر را به طور مرتب بازرسی کنید و در صورت آسیب دیدگی آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

 

  • واشر سرسیلندر

این قطعه بین سرسیلندر و بلوک موتور(بلوک سیلندر) یافت می شود. واشر سرسیلندر در بالای محفظه موتور تنظیم می شود. معمولاً از جنس استیل و پوشش های گرافیتی نسوز ساخته می شود. یکی از وظایف اصلی واشر سرسیلندر این است که به عنوان مهر و موم بین سرسیلندر و بلوک موتور عمل کند و این قسمت را آب بندی نماید. یعنی از نشت یا مخلوط شدن روغن و مایع خنک کننده موتور و همچنین گازهای ورودی و خروجی جلوگیری می کند.

وظیفه مهم دیگر ، کمک به حفظ فشار گازهای احتراق است. مطمئنا بدون واشر عملکرد سرسیلندر و موتور خودرو دچار نقص و آسیب می شود. عملکرد نادرست واشر باعث آسیب دیدگی و کاهش بازدهی موتور خواهد شد.

طول عمر واشر با توجه به نوع استفاده از خودرو متفاوت است. گرما به سرعت موجب خرابی آن می شود. دمای بیش از حد عامل اصلی سوختگی و خوردگی واشر سرسیلندر بشمار می رود. بعضی از انواع واشرها در شرایط سخت و دمای بالا عملکرد بهتری دارند که این به جنس مواد نسوز واشر و طراحی آن بر می گردد. طبیعتا انتخاب نوع مواد نسوز و طراحی دقیق توسط سازنده در عملکرد بهتر واشر تاثیر بسزایی دارد.

 

 

نتیجه گیری

سرسیلندر شامل تعداد زیادی از اجزای مکانیکی موتور است. در نتیجه ، رفتار موتور را از نظر گشتاور ، آلایندگی ، سرمایش و حتی آکوستیک تعیین می کند. امیدواریم با اطلاعات بیشتر ، بتوانید مراقبت بهتری از خودروی خود داشته باشید و از خرابی قسمت های مکانیکی آن جلوگیری نمایید.

 

 

با مراجعه به صفحات زیر تولیدات شرکت زرین قطعه در این زمینه را مشاهده فرمایید.

سرسیلندر های زرین قطعه

 

قطعات پژو 405

 

همچنین شما می توانید سوالات خود را درباره سرسیلندر و موارد مربوط به آن در قسمت دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح کنید تا کارشناسان زرین قطعه در کوتاه ترین زمان به آن ها پاسخ دهند.

آموزشمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *