واشر سرسیلندر پژو

کاربرد واشر سرسیلندر

به طور کلی واشر قطعه ایست برای جلوگیری از نشت مایعات بین دوسطح که امکان اتصال کامل ندارند. واشر سرسیلندر نیز بین سطح بلوک سیلندر و سرسیلندر قرار می گیرد. تا از نشت  آب، روغن موتور و گازهای احتراق جلوگیری نماید. نشتی در این قطعه می تواند باعث کارکرد ضعیف موتور و یا داغ شدن بیش از حد آن گردد.

در یک موتور احتراق داخلی خنک شونده با آب ، سه نوع سیال بین بلوک موتور و سر سیلندر حرکت می کنند:

  • گازهای احتراق (مخلوط هوا و سوخت نسوخته و گازهای خروجی) در هر سیلندر
  • مایع خنک کننده بر پایه آب در مجاری خنک کننده
  • روغن موتور

عملکرد صحیح موتور مستلزم این است که هر یک از این مدارها در محل اتصال بلوک موتور و سر سیلندر نشتی نداشته یا فشار خود را از دست ندهند. واشر سرسیلندر وظیفه دارد که از این نشت و افت فشار جلوگیری کند.

برگرفته از: ویکی پدیا

واشر سرسیلندر پژو

 

اثرات نشت مایعات و گاز های احتراق

نشتی واشر سرسیلندر به دو نوع خارجی یا داخلی طبقه بندی می شود.

نشتی های خارجی به صورت روغن یا مایع خنک کننده در قسمت خارجی موتور (معمولاً در زیر) قابل مشاهده است.

نشتی های داخلی زمانی اتفاق می افتد که آب یا روغن وارد مدار یکدیگر شوند. و ممکن است باعث تغییر در مایع خنک کننده یا روغن شود. نشت مایع خنک کننده به سیستم روغن ممکن است منجر به تشکیل ماده ای شبیه سس مایونز یا شیر در روغن شود. که اغلب بر روی درپوش روغن دیده می شود. با این حال، وجود این ماده دلیل قطعی خرابی واشر سرسیلندر نیست. زیرا روغن می تواند از طریق مسیرهای دیگر با مایع خنک کننده مخلوط شود. همچنین ممکن است واشر به گونه ای خراب شود که روغن هرگز با مایع خنک کننده تماس پیدا نکند. بنابراین نمی توان با بازرسی روغن، وضعیت واشر را به طور قطعی تعیین کرد.

هنگامی که گازهای احتراق از سیلندر نشت می کنند ، این امر منجر به کاهش قدرت موتور می شود. اگر گازهای احتراق به سیستم خنک کننده نشت کنند کارایی سیستم خنک کننده کاهش می یابد و می تواند باعث گرم شدن بیش از حد موتور شود.

 

برخی از نشانه های خرابی واشر سرسیلندر

خروج دود آبی از اگزوز نشان می دهد که روغن اضافی وارد محفظه احتراق می شود. (اگرچه دلایل دیگری غیر از نشتی واشر وجود دارد).

خروج دود سفید از اگزوز نشان می دهد که مایع خنک کننده وارد محفظه احتراق می شود.

اگر مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، سوختن مخلوط هوا و سوخت به خطر می افتد و عملکرد موتور را کاهش می دهد. در این حالت اغلب بخار (دود سفید) از اگزوز قابل مشاهده است. این بخار می تواند به موتور و همچنین مبدل کاتالیزوری آسیب برساند.

توضیحات بیشتر در مورد دلایل و علائم خرابی واشر را در مقالات

چگونه مراقب واشر سرسیلندر خودروی خود باشیم؟

و

هر آنچه باید درباره سرسیلندر بدانیم

مطالعه نمایید.

 

توصیه های شرکت زرین قطعه

خرابی واشر سرسیلندر در صورتی که به موقع تشخیص داده شود با هزینه کمتری قابل جبران است. البته باید در انتخاب قطعه دقت زیادی داشته باشید. جنس مواد تشکیل دهنده واشر سرسیلندر و دقیق بودن اندازه و ضخامت تاثیر زیادی در کارکرد درست آن دارد. لذا همواره واشر سرسیلندر را از طریق تامین کنندگان معتبر تهیه نمایید.

در واشر سرسیلندرهای مرغوب اغلب از پوشش نسوز خاصی استفاده می شود. این نوع پوشش های خاص تنها توسط یک یا دو کشور در دنیا تولید می شوند.

واشر سرسیلندرهای اورتک توسط دستگاه های بسیار دقیق و تکنولوژی روز با استفاده از مواد نسوز آمریکایی تولید شده است. به این ترتیب بهترین گزینه از نظر استانداردهای تولید و جنس مواد و همچنین قیمت نهایی برای مصرف کننده می باشند.

این واشرها در سه نوع استاندارد، تعمیر اول و پوششی در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته اند.

اطلاعات بیشتر در مورد واشر سرسیلندرهای اورتک را در صفحات زیر بخوانید.

واشر سرسیلندر استاندارد پژو ۴۰۵ (سبز)

واشر سرسیلندر تعمیر اول پژو ۴۰۵ (قرمز)

واشر سرسیلندر پوششی پژو ۴۰۵ (زرد)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.