کلیه محصولات زرین قطعه حداقل 3 مرحله کنترل کیفیت را در بخش های مختلف تولید، مونتاژ و بسته بندی می گذرانند. برای بعضی قطعات مهم که نیاز به حساسیت بیشتر می باشد تست های تحت فشار و تست های شرایط واقعی با پیشرفته ترین متد دنیا روی نمونه ها انجام می شود. مراحل کنترل کیفی برای این گونه قطعات سختگیرانه و با حساسیت انجام می شود و این بخش پایه و اساسی برای گارانتی بی قید و شرط و خدمات پس از فروش شرکت می باشد.

به عنوان نمونه تست خوردگی (در محلول ضد یخ و محلول آب نمک) و واتر تست برای تمام سرسیلندرهای شرکت زرین قطعه انجام می شود تا از مقاومت سرسیلندر و آب بندی کامل و 100 درصدی تمام قطعات اطمینان کامل حاصل شود. نتایج این تست ها به همراه محصولاتی که به دست مشتری می رسد ارائه می شود تا مشتریان از تست های انجام شده و کیفیت محصولی که از آن استفاده می کنند اطمینان حاصل فرمایند.

همچنین به منظور اطمینان از اینکه فرایند ماشینکاری به صورت دقیق و طبق نقشه انجام شده باشد اسکنرهای مخصوصی قطعات و پوسته سرسیلندر را اسکن و با حساسیت بررسی می کنند.

برای تمام محصولات دیگر از جمله کاسه نمد های EVERTEC نیز تست های مقایسه ای در شرایط واقعی توسط دستگاه های مخصوصی که واحد تحقیق و توسعه برای این کار طراحی و ابداع کرده است انجام می شود تا محصولات قبل از ورود به بازار از شرایط ایده آل برخوردار باشند.

تمام این مراحل گوشه ای از فعالیت های شرکت در راستای رسالت خود مبنی بر پیاده سازی کیفیت بالا در محصولات و تکریم و ترغیب مصرف کنندگان عزیز به برگزیدن افراد و مجموعه های پاسخگوست.