19

یک مقام مسئول:
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: امیدواریم بتوانیم با خودکفایی در تولید مواد اولیه، داخلی سازی قطعات خودروها را از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد برسانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبر، مهدی صادقی نیارکی ، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: سیاستگذاری های دولت و وزارت صمت باید در جهت حمایت از تولید داخل و ترجیح تولید داخل باشد که الان هم این روش پیاده می شود؛ به نحوی که قانون و الزامات قانونی و نظام تعرفه ای و تجربه ها اهرم های ما برای حمایت و ترجیح تولید داخلی است.

وی یکی از اهداف وزارت صمت را توسعه و تعمیق تولید داخل ذکر کرد و افزود: در حوزه مواد اولیه، نشستی با انجمن تولید فولاد داشتیم برای تولید انواع ورق و در حال مبادله مشخصات هستیم و امیدواریم زودتر به عقد قرار داد برسیم.

نیارکی گفت: در نهضت داخلی سازی و ساخت داخل اهداف کیفی و کمی داریم که در بخش کیفی افزایش عمق تولید دیده شده است و الویت وزارت صمت هم افزایش عمق تولید داخلی است.

همچنین در این برنامه، مازیار بیگلو ، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو نیز گفت: صنعت قطعه سازی خودرو از بیش از ۶۰ صنعت خروجی می گیرد و این صنعت جزو اولین صنایعی است که توانست ۳ میز خودکفایی به دست بیاورد که در این ۳ میز خودکفایی ۹۹ قطعه خودرو را قطعه سازان توانستند داخلی سازی کنند.

وی با بیان این که نمی شود میزان داخلی سازی و تولید داخلی خودرو را با درصد مشخص کرد، گفت: ۲۵ درصد ارز بری خودرو برای ورقه بدنه است و بسیاری از مواد پلی مری ما هنوز وارداتی است یعنی ما وابسته به صنایع مواد اولیه هستیم و امیدواریم با توجه به ظرفیت هایی که وجود دارد بتوانیم با خودکفایی در تولید مواد اولیه، داخلی سازی قطعات خودروها را از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد برسانیم.

بیگلو گفت: همه این ها با همت قطعه سازان و خودروسازان و وزارت صمت و دولت ممکن شده است و اگر این اقدامات از ۵ سال پیش صورت گرفته بود الان به نتایج خیلی بهتری رسیده بودیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.