نکات مهم هنگام نصب واشر سرسیلندر اورتک

برای اینکه واشر سرسیلندر اورتک به درستی فضای بین سیلندر و سرسیلندر را آب بندی نماید لازم است به میزان 3 دهم میلیمتر پرس شود یا به اصطلاح جمع شود. به این منظور نکات زیر از اهمیت زیادی برخوردارند:

  • گریس زدن به زیر تاج پیچ سرسیلندر ( گل پیچ یا آچارگیر پیچ)

زیر تاج پیچ که با سرسیلندر درگیر است و ایجاد اصطکاک می کند (یا به اصطلاح ترمز می کند) باید گریس زده شود تا پیچ به درستی و به اندازه کافی سفت شود. در بسیاری از خودروهای روز دنیا به منظور جلوگیری از ایجاد اصطکاک بین پیچ سرسیلندر و سرسیلندر از نوعی واشر پولکی استفاده میشود ولی برای موتور پژو 405 این نوع واشر پولکی وجود ندارد. شرکت زرین قطعه در نظر دارد این قطعه را در آینده ای نزدیک تولید نماید و در اختیار همکاران قرار دهد. تا زمانی که واشر پولکی مذکور در دسترس نیست بهتر است جهت جلوگیری از ایجاد اصطکاک بین پیچ سرسیلندر و سرسیلندر از گریس استفاده شود.

  • تمیز نمودن رزوه های جا پیچ سرسیلندر

بسیاری از تعمیرکاران حرفه ای برای مطمئن بودن از تمیزی و سالم بودن جاپیچ ها از پیچ های شیار داری که به صورت ابتکاری تهیه نموده اند استفاده می کنند. به این صورت که ابتدا جا پیچ  را در دو مرحله به وسیله پیچ شیاردار و بنزین تمیز می نمایند و سپس به وسیله یک پیچ سالم و روغن ترمز رزوه ها را در یک مرحله روان می نمایند تا از سفت شدن پیچ اطمینان حاصل نمایند. در هر صورت شما باید مطمئن شوید پیچ سرسیلندر تا جایی که لازم است داخل جاپیچ پایین می رود و چیزی جلوی سفت شدن آن را نمی گیرد.

  • اطمینان از کیفیت پیچ اصلی

پیچ نباید هنگامی که گشتاور لازم به آن وارد می شود تغییر حالت دهد یا به اصطلاح کشیده شود.

  • برای نصب صحیح واشر سرسیلندر اورتک پیچ سرسیلندر باید 11 کیلو کشیده شود.

یک روش مطمئن برای این کار بستن پیچ در سه مرحله 6.5 کیلو ، 9 کیلو و 11 کیلو به صورت حلزونی است.

البته باید توجه داشته باشید بلوک سیلندر و جاپیچ ها کیفیت لازم را داشته باشند و پوسیدگی نداشته باشند.

  • از صافی کف سیلندر و سرسیلندر و طراز بودن بوش ها اطمینان حاصل نمایید.

با توجه به نکات بالا میتوانید واشر سرسیلندر اورتک را با اطمینان نصب نمایید و از کیفیت آن به مدت طولانی بهره مند شوید.